Perlit Cevheri

Perlit Cevheri

Perlit cevheri üreticisi? Perlit üretim?

Türkiye perlit madeni Çankırı ORTA oldukça yüksek rezerve sahip ve dünya pazarı için önemli bir konuma sahiptir. Özellikle İç Anadolu’da oldukça zengin perlit rezervleri bulunur. Akper Perlit Madencilik olarak tüvanan cevher, kırılmış elenmiş ve genleşmiş perlit şeklinde üretmekteyiz.

Perlit tozu nedir?

Perlit, camsı volkanik bir kayaçtır. Gevşek yapısı ve kırılgan kristalize yapısı sayesinde küçük inci görünümü almaktadır. Gözenekli yapısı sayesinde ses yalıtımı, su emiciliği yüksektir. Perlit kullanıma hazır hale getirilirken kullanım alanına göre boyutlandırılmaktadır.

Akper Perlit olarak size en kaliteli perliti ürettiğimizden emin olabilirsiniz.

Perlit nasıl elde edilir?  Perlit neden elde edilir?

Perlit 750-1200 °C arasında ani olarak ısıtıldığında bünyesinden çıkan buharın etkisiyle genleşerek camsı tanelerden oluşan bir köpük agregasına dönüşür. İlk hacminin 20 katına kadar genleşebilir. Bu ürüne genleşmiş perlit denir.

Genişletilmiş perlit normal pirit ısıtıldığında oluşur. Perliti, 1,560-1,650 ° F (850-900 ° C) aralığında ısıtmak mineralin yumuşamasına neden olur ve volkanik camda sıkışan su buharlaşır yapı içerisinden kaçmaya çalışır. Ayrıca perlit 6.6 ila 7.5 arasında bir pH değerine sahiptir. Akper Perlit olarak size en kaliteli perliti ürettiğimizden emin olabilirsiniz.

Ham perlit nedir?  Perlit madeni nedir? Perlit cevheri nedir?

İnci taşı anlamına gelen “Perlit”, grinin tonlarından siyaha kadar değişik renklerde oluşabilen camsı volkanik bir kayadır. Bu haldeki cevher perlite “ham perlit” adı verilmektedir. Akper Perlit olarak size en kaliteli ham perliti ürettiğimizden emin olabilirsiniz.

Perlit hangi kayaç türüdür?

Perlit volkanik camsı kayaç türüdür. Perlit aynı zamanda, doğal olarak oluşan silis esaslı volkanik kayaçlara verilen addır.

Perlit madeni nerelerde kullanılır? Perlit ne işe yarar? Perlit Maddesinin

Kullanım Alanları?

Tarım ve bitki yetiştiriciliği işletmelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. İnşaat ve yapı sektöründe kullanılan etkili bir malzeme olmaktadır. Sanayi sektöründe, kimya ve ilaç sanayisinde, seramik ve cam sanayisinde sıklıkla farklı şekillerde kullanılmaktadır

İnşaat sektöründe perlit kullanımı, Tarım sektöründe perlit kullanımı, Gıda, ilaç ve kimya sanayinde filtre yardımcı maddesi olarak, İlaç ve kimya sanayinde dolgu maddesi olarak, Sanayide ısı yalıtım malzemesi olarak, Metalürjide slag veya cüruf temizliği amacıyla daha birçok anlamda kullanımı mevcuttur. Akper Perlit olarak size en kaliteli perliti ürettiğimizden emin olabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp
Linkedin